סקסולוגית קלינית, מטפלת מינית וזוגית מוסמכת.

גאולה פלדמן | סקסולוגית, מטפלת מינית ומטפלת זוגית מוסמכת

טיפול מיני

המיניות הנשית משתנה ומורכבת ולאורך ההיסטוריה סבלה מיחס מדכא. המסרים החברתיים שאינם מעודדים נשים להיות "מיניות" ואף שוללים נשים "מיניות מדי" הופכים לעיתים לבעיות מיניות בקרב נשים. אך לא רק גם טראומות ובעיות בקשר הזוגי עלולים להשפיע על כך שנשים תסבולנה מקשיים בתחום המיני. לכן , טיפול מיני בנשים אצל סקסולוגית מוסמכת מתייחס לכל ההשפעות האפשריות על המיניות . בין התלונות הנפוצות ביותר נמצאת בעיה של כאבים ביחסי מין אצל נשים. בעיית הכאב מופיעה בעיקר ביחסי מין הכוללים חדירה לנרתיק, ויש נשים הסבורות שכאב ביחסי מין הוא חלק בלתי נפרד מיחסי מין, וחבל כי יש לכך פתרון.

מרבית הזוגות יפגשו בשלב זה או אחר קושי וחוסר שביעות רצון במיניות. לעיתים מדובר בקושי זמני וחולף כגון בזמן הריון, לידה, הנקה או משברי חיים. ולעיתים מדובר בבעיה במיניות שהפכה לבעיה קבועה ומתמשכת. במקרה כזה חבל להזניח ולוותר על חיי מין. טיפול מיני זוגי יכול לסייע רבות גם למי שאיבדו תקווה וחושבים שהמצב כבר אבוד.

פתגם עממי טוען שכדי לעשות סקס כל מה שגבר צריך זה זמן ומקום, הפתגם הזה מייצג נאמנה את המיתוס הגברי על תפקוד מיני של גברים ,כאילו גברים מעוניינים בסקס תמיד ומסוגלים לתפקד מינית בכל מצב. המציאות שונה, שלושים אחוזים מהגברים עד גיל 45 נתקלים בקושי בתפקוד המיני. לאחר גיל 45 עולה הנתון לחמישים אחוזים, הווה אומר מחצית מהגברים בגיל הזה יסבלו מתפקוד מיני לקוי. בעיות של גברים בתפקוד המיני עשויות להתבטא בחרדת ביצוע המובילה לאיפוטנציה ולקושי להגיע לזיקפה לשמר את הזיקפה במהלך יחסי מין. לא מעט גברים מסתובבים עם תחושה ש " אני גומר מהר" ובכך מתכוונים שהם סובלים מבעיה של שפיכה מוקדמת .

מתי כדאי לפנות לטיפול מיני?

מתי כדאי לפנות לטיפול מיני? הפניה לטיפול מיני מלווה בחששות , שאלות מחשבות והיסוסים, לפעמים לוקח שנים עד שמחליטים להרים את הטלפון ולקבוע עימי פגישה .זה טבעי ומובן, אבל כשמסתיים הטיפול אני שומעת בעיקר את המשפט " חבל  שסחבנו שנים את הבעיה וחבל שלא פנינו קודם".."ריכזתי עבורכם את כל השאלות שעשויות לעניין אתכם בשלב המחשבה על פניה לטיפול מיני-סקסולוגי, ואם עדיין נותרתם עם שאלה פתוחה אל תהססו להרים טלפון. מתי נכון לפנות לטיפול מיני?

קראי עוד »

חששות נפוצים מטיפול מיני

חששות נפוצים מטיפול מיני הפניה לטיפול מיני מלווה בחששות , שאלות מחשבות והיסוסים, לפעמים לוקח שנים עד שמחליטים להרים את הטלפון ולקבוע עימי פגישה .זה טבעי ומובן, אבל כשמסתיים הטיפול אני שומעת בעיקר את המשפט " חבל שסחבנו שנים את הבעיה וחבל שלא פנינו קודם".."ריכזתי עבורכם את כל השאלות שעשויות לעניין אתכם בשלב המחשבה על פניה לטיפול מיני-סקסולוגי, ואם עדיין נותרתם עם שאלה פתוחה אל תהססו להרים טלפון . חששות נפוצים מטיפול מיני איזו

קראי עוד »

סקסולוג / סקסולוגית או מטפל מיני?

סקסולוג / סקסולוגית או מטפל מיני? מה זה בעצם סקסולוג ומי מוסמך לטפל במיניות? כשיש בעיה במיניות זה מביך, זה מבייש אבל זה מפריע ורוצים לפתור אז למי פונים? זה עשוי לבלבל כיוון שאין הגדרה חוקית ומסודרת ויש מי שמנצל זאת לטובתו ומציע טיפול במיניות למרות שמעולם לא הוסמך לכך. כל אחד יכול לקרוא לעצמו סקסולוג או מטפל מיני אבל בארץ פועלות שתי אגודות העוסקות בנושא באופן מקצועי ואחראי. איט"ם- האגודה הישראלית לטיפול מיני

קראי עוד »

כמה זמן נמשך טיפול מיני?

כמה זמן נמשך טיפול מיני? לעיתים נדרשת פגישה אחת או שתיים כדי "לעלות" על המקור לבעיה ולפתור אותה, זהו טיפול שהוא בגדר ייעוץ.לעיתים נדרש תהליך ארוך יותר בין חודשיים- לחצי שנה- טיפול שיכלול שיחות וטכניקות מתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי..לעיתים מדובר בפגישות שבועיות ולעיתים דו שבועיות, הכל על פי הצורך והיכולת של הפונים אלי ולטובת הצלחת הטיפול.פסיכותרפיה מינית   ישנם טיפולים  ממושכים ועמוקים יותר ,לעיתים לאחר שהסימפטום המיני נעלם " צפות" הבעיות העמוקות יותר . זה

קראי עוד »

כל מה שרציתם לדעת על טיפול מיני

ממה נובעות בעיות במין ומהו הטיפול? בלי מגע בלי ערום ואפילו לא הוראה לעשות סקס, אז מה קורה בטיפול מיני ואיך אפשר לפתור בעיות מין בשיחות? טיפול נכון מתחיל באבחון נכון. אתם מגיעים עם בעיה בתפקוד המיני, כאב, אימפוטנציה, שפיכה מוקדמת וכד'אלו הם סימפטומים מיניים ובשלב האבחון ננסה להבין ממה נובע הקושי בתפקוד המיני ממה נובעים קשיים בתפקוד המיני? קשיים בתפקוד מיני יכולים לנבוע מכמה מקורותמקור פיזיולוגי – מחלה ידועה או סמויהצריכת תרופות הפוגעות

קראי עוד »
איך לחפש סקסולוגית

איך לחפש סקסולוגית

כששוקלים לפנות לטיפול מיני או יעוץ מיני, חיפוש סקסולוג או סקסולוגית עשוי להיות לא פשוט. יש לא מעט מטפלים המציעים את שרותי הייעוץ המיני שלהם, טיפול מיני, טיפול רוחני, טיפול במגע, טיפול מיני רפואי, וכשמחפשים בגוגל "סקסולוג" או "סקסולוגית" יעלו לא מעט שמות, ארגונים ורעיונות שיבטיחו פתרון מהיר וקל לכל בעיה בתפקוד המיני (כמעט). אלא שחלקם של המציגים עצמם מטפלים מיניים או סקסולוגים, אינם בעלי הכשרה מתאימה לכך, ובהיות הנושא רגיש וחשוב כל כך, לא זו בלבד שאין בידם לסייע אלא אף לגרום נזק.

המשך »
אהבה בימי קורונה - גאולה פלדמן סקסולוגית

אהבה בימי קורונה

תוך זמן קצר היא השתלטה עלינו כליל. הקורונה, מגפה מפחידה ומאיימת שעלולה להפוך את את הזוגיות לסיר לחץ.
חוקרי המגפות מנסים להבין את נגיף הקורונה והשפעותיו מתוך תקווה למצוא תרופה וחיסון. כמטפלת זוגית ומינית אני מנסה להבין את השפעות הקורונה על זוגיות ומערכות יחסים ולנסח דרכי התמודדות עימן.
הקורונה משפיעה על מערכות יחסים זוגיות בשלושה היבטים מרכזיים.

המשך »
מהי שפיכה מהירה - טיפול מיני גברים

שפיכה מהירה – היקף התופעה

איך מטפלים בשפיכה מוקדמת? מהם הסיבות וגורמים לשפיכה מוקדמת.
כמו כל בעיה בתפקוד המיני לטיפול בסימפטום השפיכה המוקדמת יש מספר שלבים
שלב ראשון – זיהוי מקור הבעיה

המשך »
זקוקים לעזרה
שליחה בווטסאפ